Haberler  »  Sinema ve Tiyatro gösterileri sanatseverleri bekliyor

Sinema ve Tiyatro gösterileri sanatseverleri bekliyor

Sinema ve Tiyatro gösterileri sanatseverleri bekliyor

Sinema Günleri Başlıyor

84. İzmir Enternasyonal Fuarı etkinlikleri kapsamında düzenlenen 15. Sinema Burada Festivali, tiyatrolar ve yaz sinemasıyla sanat dolu günler ziyaretçileri bekliyor.

 İzmir Sanat Merkezi’nde 2 -6 Eylül 2015 tarihlerinde organize edilen Sinema Burada Festivali’nde 19 film, 1 belgesel olmak üzere toplam 20 gösterim gerçekleştirilecek.  Ücretsiz düzenlenen etkinlik için davetiyeler İzmir Sanat gişesinden temin edilebilir.

 Öte yandan bu yıl Fuar’da ilk kez yaz sineması etkinliği düzenledi. 2 Eylül’de başrollerini Tolga Çevik ile Ezgi Mola'nın paylaştıkları ‘Patron Mutlu Son İstiyor’, 3 Eylül’de Ezgi Mola ve Murat Yıldırım’ın oynadığı ‘Kocan Kadar Konuş’ ve 4 Eylül’de Gupse Özay'ın hem yazıp hem de başrolünü oynadığı  ‘Deliha’ filmleri sinemaseverlerle buluşacak. Yaz sineması, Kültürpark Mogambo önünde ücretsiz olarak düzenleniyor.

 Gülmek Garanti

Tiyatro perdesi Nihat Sırdar ile "Bütün Kazlar Toplandık" gösterisiyle açılıyor. 1 Eylül 2015 Salı günü organize edilen etkinlik, Nihat Sırdar‘ın kendi yaşadıklarını ve memleket insanlarımızın komik hallerini anlatıyor.

Opera, tiyatro, bale ve güldürü ustalığının bir arada olduğu Asi Kuş oyununda gülmek garanti. Ali Poyrazoğlu, Asi Kuş’ta Bizet’nin ünlü operası Carmen’in bir ucundan girip öbür ucundan çıkıyor. 2 Eylül 2015 Çarşamba günü İsmet İnönü Sanat Merkezi‘nde saat 20.30’da başlayacak olan oyun, ücretsiz olarak organize ediliyor.

 Rüzgarlıtepe’de geçen Eylül Tulumbacılar, İzmir, Bir Yangın ve On Paralık Aşk’ oyunu, 5000 yıldır kapı önünde oturup, olan biteni seyreden üç kapı önü teyzesinin gözünün önünde gerçekleşenleri anlatıyor. Hakan Bintepe’nin yazdığı oyunu Günay Toprak yönetiyor. Tiyatroviya’dan sahnelenen oyun, 4 Eylül 2015 Cuma günü gerçekleştirilecek.

 Girişlerin ücretsiz davetiyeli olduğu tiyatro oyunlarına gösteri öncesi ücretsiz davetiyeler, İsmet İnönü Sanat Merkezi gişesinden temin edilebilir.Haberler