Kurumsal  »  Tanıtım

Tanıtım

Başta İzmir Enternasyonal Fuarı ve çeşitli ihtisas fuarlarını gerçekleştiren Türk Fuarcılık sektörünün öncü kuruluşu İZFAŞ (İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri), fuarcılığın yanı sıra, kültürel ve sosyal amaçlı etkinlikleri ile Türkiye’de bu alanda hizmet veren en büyük kuruluşlarından biridir.

Dünyada hızla gelişmekte olan fuarcılık endüstrisinden gerek ülkenin, gerekse İzmir’in hak ettiği payı almasını sağlamak amacıyla 7 Şubat 1990 tarihinde kurulan İZFAŞ, ekonomik kazanımları topluma mal etmekle kalmayıp; her türlü kültürel, eğitsel ve sanatsal etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.

Türkiye’nin, Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Derneği UFI’ ye üye ilk fuar organizatörü olan İZFAŞ; 1936 yılından beri düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı’nı ve İhtisas Fuarlarını, 2004 yılından beri, Kültürpark içinde yer alan 55.000 metrekarelik İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda organize etmektedir.

İZFAŞ, her yıl düzenlenen 30’un üzerinde ihtisas fuarıyla; İzmir, Ege Bölgesi ve Türkiye ekonomisini canlandırdığı gibi ülke tanıtımı ve kültürlerarası iletişim için de çok önemli bir platform yaratma misyonunu sürdürmektedir.

Aynı zamanda İZFAŞ, Türkiye’nin K-Q TSE-ISO EN 9000 Kalite Sistem Belgesi’ne sahip ilk fuarcılık kuruluşudur.

Pek çok fuar organizatörünün Kültürpark içinde ihtisas fuarları düzenlemesine olanak sağlayan İZFAŞ’ın ağırlıklı hissesi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin olmakla beraber, ortakları arasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası ve Ege İhracatçı Birlikleri de bulunmaktadır.

FUARLARIF WEDDING FASHION İZMİR - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı
Gelinlik, damatlık, abiye giyim sektöründe Türkiye’nin tek ve en büyük, Avrupa’nın sayılı ihtisas fuarlarından biri olan IF WEDDING FASHION İZMİR, İZFAŞ tarafından Türkiye Moda Hazırgiyim Federasyonu (TMHF), Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) ve Ege İhracatçılar Birliği’nin destekleriyle düzenlenmektedir.


MARBLE - Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı
Alanında en yeni makinaların ve taşların dünya pazarına sunulduğu, Türkiye’nin en büyük ihracat fuarı olan MARBLE, iş hacmi ve büyüme potansiyeli açısından dünya çapında sektöründe ilk sırada yer almaktadır. Yurtiçinden ve yurtdışından katılımcı firma talepleri ile ziyaretçi sayısı her yıl artan MARBLE Fuarı, İZFAŞ tarafından düzenlenmekte, başta Türkiye Mermer, Doğaltaş ve Makineleri Üreticileri Birliği (TÜMMER) olmak üzere sektörün öncü Sivil Toplum Kuruluşları tarafından desteklenmektedir.PLASTECH - Plastik, Ambalaj ve Teknolojileri Fuarı
Ambalaj, plastik, kauçuk, polyester, pvc kapı-pencere profilleri, boru üretim teknolojileri ve aksesuarları, geri dönüşüm sistemleri ve ekipmanları sergilendiği PLASTECH, İZFAŞ ve EGEPLASDER işbirliğinde gerçekleştirilmektedir.


Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı
Zeytin – Zeytinyağı – Fidan – Tohum – Gübre – Şişe – Bidon – Ambalaj - Saklama Üniteleri - Üretim Teknolojileri ve ekipmanlarının sergilendiği OLIVTECH Fuarı İZFAŞ tarafından düzenlenip, T.M.M.O.B KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI, T.M.M.O.B GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI, T.M.M.O.B ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI, UZZK destekleriyle gerçekleştirilmektedir.


EKOLOJİ - İzmir Organik Ürünler Fuarı
Organik Sertifikalı Ürünler – Kontrol ve Sertifikasyon Firmaları – Sektörel Yayınlar ve Sektörel Sivil Toplum kuruluşlarının katıldığı Fuar, İZFAŞ tarafından düzenlenip, Ekolojik Tarım Organizasyon Derneği ve Ege İhracatçılar Birliği’nin destekleriyle gerçekleştirilmektedir.


MINEX – Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı
Metalik Madenler – Endüstriyel Hammaddeler – Kimyasal Sanayi Hammaddeleri – Gübre Sanayi Hammaddeleri – Seramik Refrakter Cam Sanayi Hammaddeleri – Çimento Hammaddeleri ve Yapı Malzemeleri – Enerji Hammaddeleri – Kıymetli Taşlar – Prokspeksiyon – Maden İşletme Makinaları ve Ekipmanları – Sondaj Makine ve Ekipmanları – Cevher Hazırlama ve zenginleştirme Makine ve Ekipmanları – Yardımcı Makine ve Teçhizatlar ve İşyeri Sağlığı ve Güvenlik Malzemelerinin sergilendiği MINEX Fuarı İZFAŞ ve TMMOB Maden Mühendisleri Odası işbirliği ile 2 yılda bir düzenlenmektedir.


UBHK -Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı
Dünya iletişim ağlarıyla sarıldığı günümüzde, “Bilişim Sektörü” adına gerçekleştirilecek tüm projelerin geleceğe yapılacak en değerli yatırım olduğu öngörüsüyle sektördeki çalışmalara katkı koyacak bir süreci İZFAŞ, Türkiye Bilişim Derneği işbirliği ile 2010 yılında başlatmıştır. Yazılım Donanım Firmaları, Bankalar, GSM Operatörleri, İnternet Sağlayıcıları, E-İmza Sunucuları ve Şirketleri, Lisans Servis Sağlayıcıları ile Hedef Kitlesi; Hâkimler, Savcılar, Avukatlar, Noterler, Bilişimciler olan Kurultay 2 yılda bir düzenlenmektedir.


İEF - İzmir Enternasyonal Fuarı
Dünyanın en köklü uluslararası genel ticaret fuarı olan İzmir Enternasyonal Fuarı yılda 1 kere olmak üzere 10 gün boyunca kapalı ve açık olmak üzere 450.000m²’lik alanda; Binek Otomobil, Oto Yan Sanayi, Ticari Araç, Motosiklet/ Bisiklet, Yapı Malzemeleri ve İnşaat, İş Makinaları ve Tarım Makinaları, Finans, Turizm, Sağlık, Lojistik, Eğitim, Hazır Giyim, Ekolojik Ürünlerin yer almasının yanı sıra eğlence, sanat, konser, yemek gibi sergi alan ve aktiviteleri de içeren köklü fuar İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından düzenlenmekte olup, T.C. BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI himayelerinde gerçekleşmektedir.BOATSHOW İZMİR - Tekne, Yat ve Denizcilik Fuarı
Tekne ve Yat – Motorlar ve Güç Sistemleri – Aydınlatma ve Donanımları – Isıtma Soğutma – Havalandırma – Elektronik Cihaz ve Donanımları – Tekne İç Dekorasyonu ve Malzemeleri – Tekne İmalat Ekipmanları – Marinalar ve Donanımları – Su Sporları ve Ekipmanları – Deniz Giyim ve Aksesuarları – Deniz Kurtarma ve Acil Durum Malzemeleri – Güvenlik ve Alarm Sistemleri – Deniz Turizmi – Sektörel Kuruluş – Oda ve Dernekler – Sektörel Yayınların katılım sağladığı Fuar İZFAŞ tarafından düzenlenip, DENTUR, YATEF, DENİZ TİCARET ODASI İZMİR ŞUBESİ, GEMİ MÜHENDİSLERİ ODASI, İZMİR TEKNE YAT İMALATÇILARI DERNEĞİ desteğiyle düzenlenmektedir.


KENTEXPO - Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı
Belediye Araçları – Kent Mobilyaları – Park Bahçe Düzenlemesi Ekipmanları – Arıtma Ekipmanları ve Malzemeleri – Taşıma Sistemleri – Spor Tesisi Ekipman ve Donanımlarının sergilendiği, İzmir ve Ege Bölgesi başta olmak üzere tüm Türkiye’den belediye yetkililerini buluşturan Fuar, İZFAŞ tarafından düzenlenmektedir.


TRAVEL TURKEY - Turizm Fuar ve Konferansı
Türkiye'nin ve değişik ülkelerle bölgelerin turizm zenginliklerini, farklı destinasyonlarını yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentalara, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen fuar, sektör profesyonelleri ile sonuca yönelik, verimli iş görüşmeleri ve anlaşmalar yapılmasına olanak sağlamaktadır. Seyahat Acentaları, Tur Operatörleri, Oteller / Zincir Oteller / Tatil Köyleri Uluslararası Turizm Otoriteleri / Borsaları, İş ve Kongre Turizmi, Sağlık Turizmi, Yat ve Kurvaziyer Turizmi / Marinalar, Aktif ve Macera Turizmi, Kültür Turizmi, Spor ve Golf Turizmi, Belediyeler, Kalkınma Ajansları, İl Kültür Turizm Müdürlükleri, Konsolosluklar, Havayolları, Araba Kiralama Firmaları, Turizm Teknolojisi, Turizm Taşımacılığı, Eğitim Turizmi, Bankacılık & Sigorta Firmaları, Kafe, Bar, Otel Ekipmanları, Kafe ve Restoranlar, Turizm Birlik & Dernekleri, Turizm Medyası Fuarın katılımcı profilini oluşturmaktadır. TRAVEL TURKEY İZMİR, İZFAŞ, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği-TÜRSAB ortaklığıyla fuarizmir' de gerçekleştirilmektedir.


ENGELSİZMİR -Uluslararası Katılımlı, Engellilerin Kentsel Sorunları ve Çözümleri Kongresi
İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZFAŞ tarafından düzenlenen ENGELSİZMİR Kongresi, engellilerin kentsel yaşamın tüm boyutlarına katılıp, kentsel yaşamına daha etkin ve aktif katılımına yönelik fırsatların ve yapıların ilgili bilim insanlarını bir araya getirmenin yanı sıra 4 gün süren kongre kapsamında paneller, seminerler, çalıştaylar, engelli spor müsabakaları ve sosyal etkinlikler de düzenlenmektedir.