Haberler  »  KentExpo Fuarı Açıldı, Uluslararası Su Kongresi Başladı

KentExpo Fuarı Açıldı, Uluslararası Su Kongresi Başladı

KentExpo Fuarı Açıldı, Uluslararası Su Kongresi Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından organize edilen KentExpo – 3. Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı açıldı, İZSU Genel Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen 3. Uluslararası Sürdürülebilir Su Kongresi başladı.

Türkiye Belediyeler Birliği “KEBB Mevzuat Bilgilendirme” ve Ege Belediyeler Birliği toplantılarının gerçekleştirildiği fuar ve kongreye, 105 il ve ilçe belediyesinden 52’si belediye başkanı olmak üzere 350’ye yakın bürokrat katıldı.

Tema: “Su ve Atık Yönetimi”

Ana teması “Su ve Atık Yönetimi” olan Kent Expo, 8 – 11 Ekim 2015 tarihleri arasında Fuar İzmir’in C holünde gerçekleştiriliyor. Tema kapsamında doğal kaynakların hızla tükenmekte olduğu günümüzde azalan su kaynaklarının korunması ve sürdürülebilir kullanımına, çevre ve insan sağlığına zarar vermeden su ve atık yönetiminin sağlanmasına dikkat çekilmesi hedefleniyor.

KentExpo’ya başta Türkiye olmak üzere ABD, Almanya, Avusturya, Fildişi Sahilleri, Finlandiya, Macaristan, Polonya, İsveç ve İtalya’dan 92 firma katılıyor. 

Partner Ülke: “Macaristan”

Kent Expo – 3. Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı’nın Partner Ülkesi olan Macaristan, gerek delegasyon düzeyinde gerekse katılımcı firmalarıyla fuar ve kongreye etkin bir katılım sağlıyor. Fuarın ikinci günü Türk-Macar Su Çalışma Grubu’nun ilk toplantısı KentExpo’da gerçekleştirilecek. Toplantıda, Macaristan İç İşleri Bakanlığı ve Türkiye Orman ve Su İşleri Bakanlığının potansiyel işbirliği alanları görüşülecek.


Haberler